Masaże orientalne

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą masaży w balijskim SPA – Tao Tao SPA – Kraków . Poniżej znajdziecie Państwo opis wszystkich naszych masaży wraz z aktualnymi cennikami.

Masaże w Konstancinie

Masaże Tajskie i Balijskie
Kraków

Poniżej znajdziecie Państwo aktualną listę usług oferowanych w salonie Tao Tao SPA – Kraków, wraz z cennikiem. 

Masaże oraz vouchery podarunkowe na masaże można zakupić w naszych salonach lub elektronicznie za pomocą naszego sklepu online.

Masaż balijski

Masaże w Konstancinie

Masaż balijski to jeden z najbardziej relaksujących masaży orientalnych oferowanych w Tao Tao SPA – Kraków. Masaż balijski jest związany z tradycyjną medycyną chińską oraz ajurwedą, dzięki czemu wspomaga leczenie schorzeń układu ruchu, bólu ciała, bezsenności oraz zmęczenia.

Orientalny masaż balijski to masaż relaksacyjny, siła ucisku dostosowywana jest do preferencji gościa. Masaż balijski jest masażem relaksacyjnym delikatnym, może być jednak wykonany także z większą siłą ucisku. Usprawnia przepływ krwi oraz limfy w organizmie, masaż balijski prowadzi do głębokiego odprężenia.

Podstawowe techniki stosowane w masażu balijskim to rozcieranie, ugniatanie, rozciąganie i gładzenie. W trakcie wykonywania masażu balijskiego ruchy terapeutki  kierowane są ku górze ciała lub ku najbliższym węzłom chłonnym. Masaż ten wykonywany jest z wykorzystaniem rozgrzanego olejku kokosowego lub migdałowego.

Masaże w Konstancinie

Masaż balijski oferowany w Krakowie rekomendowany jest w szczególności osobom:

 • przemęczonym, zestresowanym, pragnącym całkowitej relaksacji,
 • prowadzącym siedzący tryb życia, z bólami pleców oraz kręgosłupa,
 • osobom rozpoczynającym przygodę z masażami orientalnymi.

Masaż tajski klasyczny

Masaże w Konstancinie

Masaż tajski zaliczany jest do masaży głębokich. Tajski masaż to masaż mocny i dynamiczny, zawierający elementy rozciągania, ugniatania i naciskania. Klasyczny masaż tajski w Konstancinie stanowi połączenie elementów jogi pasywnej, akupresury, medytacji i rozciągania. Każdy masaż tajski w Krakowie wykonywany jest w specjalnym stroju do masażu tajskiego. 

Masaż tajski polega m.in. na mocnym i silnym uciskaniu miejsc na ciele. Klasyczny masaż tajski zawsze rozpoczyna się od masażu dolnych partii ciała (masaż stóp). Masaż tajski wykonywany jest zarówno rękami, jak i łokciami, kciukami, stopami oraz kolanami terapeutki. Do masażu tajskiego klasycznego nie wykorzystujemy żadnego olejku.

Klasyczny masaż tajski stosowany jest do walki z uciążliwymi dolegliwościami, m.in. ból kręgosłupa i stawów, ból głowy, zmęczenie, bóle mięśniowe. Masaż tajski składa się przede wszystkim z elementów rozciągania oraz rozmasowywania i uciskania, co pozwoli na rozluźnienie mięśni oraz spiętych części ciała.

Masaże w Konstancinie

Siła ucisku oraz moc masażu tajskiego jest indywidualnie dostosowywana do każdego naszego gościa. Podczas pierwszej sesji klasycznego masażu tajskiego zalecamy wybór średniej siły ucisku, natomiast dla tych, którzy znają już klasyczny masaż tajski – zdecydowanie polecamy skorzystanie z umiejętności i doświadczenia terapeutek Tao Tao SPA – Kraków oraz wybór znacznego stopnia siły ucisku.

Masaż tajski oferowany w Krakowie rekomendowany jest w szczególności osobom:

 • ceniącym sobie mocny, skuteczny masaż,
 • prowadzącym siedzący tryb życia, z bólami mięśni, pleców oraz kręgosłupa,
 • lubiącym masaż sportowy,
 • osobom kontynuującym przygodę z masażami orientalnymi.

Masaż tajski olejkowy

Masaże w Konstancinie

Masaż tajski olejkowy to połączenie klasycznego masażu tajskiego z elementami relaksującymi oraz rozluźniającymi. Olejkowy masaż tajski jest wykonywany z wykorzystaniem rozgrzanych olejków.

Masaż tajski olejkowy, oparty na filozofii klasycznego masażu tajskiego, łączy w sobie zarówno elementy lecznicze, jak i relaksacyjne. Tajski masaż olejkowy, podobnie jak klasyczny masaż tajski, zawiera elementy rozciągania. Dzięki temu jest świetnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z masażem tajskim. 

Przy masażu tajskim olejkowym wykorzystywany jest podgrzany naturalny olej kokosowy lub migdałowy, który nawilża i regeneruje skórę. Olej zapewnia również niezbędny poślizg, umożliwiający rozmasowanie głębszych partii mięśni. Podczas tajskiego masażu olejkowego wzmagany jest przepływ limfy w ciele, poprawia się krążenie krwi oraz ogólne dotlenienie tkanek.

Masaże w Konstancinie

Olejkowy masaż tajski w Krakowie rekomendowany jest w szczególności osobom:

 • narażonym na wzmożony wysiłek  fizyczny – np. po intensywnych treningach czy też ciężkiej pracy fizycznej, 
 • prowadzącym siedzący tryb życia, z bólami pleców oraz kręgosłupa,
 • osoby ze spiętymi i bolącymi mięśniami bądź partiami ciała.

Japoński liftingujący masaż twarzy KOBIDO

Masaże w Konstancinie

Masaż KOBIDO, czyli japoński masaż twarzy, to rewelacyjna alternatywa dla wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. Masaż KOBIDO to masaż liftingujący twarzy, którego celem jest usunięcie i zminimalizowanie na twarzy wszelkich napięć. 

Masaż Twarzy KOBIDO to masaż japoński twarzy oparty na złożonych i intensywnych technikach masażu twarzy. Masaż KOBIDO skupia się przede wszystkim na głębokich warstwach skóry twarzy i mięśni twarzy. Jego zadaniem jest aktywacja nerwów, zwiększenie przepływu Qi – czyli energii – na twarzy. Rezultatem japońskiego masażu twarzy KOBIDO – Kraków – jest naturalny lifting twarzy, bez igieł i dobrodziejstwa medycyny estetycznej.

Masaż KOBIDO w Krakowie i proponowana japońska technika masażu twarzy to skuteczna droga do widocznych i długotrwałych efektów. To całkowicie manualna technika masażu twarzy, wykorzystująca również elementy akupresury twarzy, prowadząca do głębokiego liftingu twarzy całkowicie naturalnymi sposobami. Liftingujący Masaż Twarzy KOBIDO to stuprocentowana naturalna metoda liftingujący twarz, której skutkiem będzie odmłodzenie i odświeżenie twarzy.

Masaż Twarzy Kobido to masaż częściowy – jeśli zdecydujesz się na Masaż Twarzy Kobido w Krakowie, Twój masaż twarzy będzie obejmował mięśnie naramienne, mięśnie szyjne, mięśnie grzbietu, mięśnie głowy oraz oczywiście mięśnie twarzy, na których skupimy się podczas Masażu Twarzy Kobido.

Masaże w Konstancinie

Masaż KOBIDO – przeciwskazania:

 • stany zapalne skóry lub organizmu,
 • wypełniacze (do 4 tygodni),
 • botox (do 2 tygodni),
 • nici PDO (do 6 miesięcy),
 • ekstrakcje zębowe lub stany ropne około-zębowe,
 • zabiegi laserowe, mezoterapia, zanik stanu zapalnego.

Liftingujący Masaż Twarzy Kobido opiera się na manualnych i złożonych metodach masażu twarzy. Masaż Kobido w Krakowie poprzez swoją złożoność i intensywność skupia się przede wszystkim na głębszych warstwach skóry twarzy i mięśni.  Masaż Kobido – liftingujący masaż twarzy Kobido – jest masażem intensywnym i mocnym.

Jeśli wybierzesz masaż twarzy Kobido, efekty mogą być zauważalne juz po pierwszej sesji masażu twarzy Kobido. W celu pogłębienia efektów oraz ich utrzymania rekomendowane jest powtórzenie masażu co najmniej raz w tygodniu.

Masaż bambusowy

Masaże w Konstancinie

Modelujący masaż bambusem wykonywany jest przy użyciu pałeczek bambusowych. Ten masaż relaksacyjny polecamy wszystkim tym, którzy pragną wymodelować sylwetkę, a także szukającym sposobu na wyzbycie się spiętych mięśni i gromadzącego się w ciele stresu.

Masaż modelujący bambusem (tzw. bamboo massage) to doskonały sposób na uwolnienie ciała od skutków życia i pracy w pośpiechu i stresie. Masaż bambusem rozpoczynamy od tradycyjnego masażu ręcznego, co ma na celu przygotowanie ciała do rolowania, głaskania, ugniatania i klepania za pomocą pałeczek bambusowych. Do modelującego masażu bambusem stosujemy zarówno duże kijki bambusowe (dla większych partii ciała), jak i te mniejsze – mające dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, np. miejsca między palcami.

Modelujący masaż bambusami jest rekomendowany wszystkim tym, którzy narzekają na zmęczone, zablokowane i spięte mięśnie. Ten typ masażu relaksacyjno-modelującego sprawi, że poczujesz odprężenie, a całe napięcie ciała zniknie. Masaż z wykorzystaniem bambusa poprawi Twoje krążenie, a także wyeliminuje napięcie i wzmocni mięśnie. 

Masaż gorącymi kamieniami

Masaże w Konstancinie

Masaż balijski gorącymi kamieniami to znakomite połączenie technik masażu relaksacyjnego, z elementami ciepłolecznictwa i akupresury. Do masażu balijskiego gorącymi kamieniami wykorzystujemy specjalne kamienie, wykonane z bazaltu, które świetnie gromadzą ciepło i oddają je przy kontakcie z ciałem.

Rozgrzane kamienie wulkaniczne, na których opiera się masaż balijski gorącymi kamieniami, powodują rozluźnienie napiętych mięśni, jednocześnie prowadząc do głębokiego relaksu. Przyjemnie podgrzane kamienie wzmagają przepływ krwi i limfy w ciele, rozluźniającym tym samym spięte mięśnie. Kamienie układane są w strategicznych miejscach na tzw. mapie ciała.

Efektem masażu balijskiego gorącymi kamieniami jest redukcja napięć mięśniowych, silne odprężenie, zniwelowanie bólu kręgosłupa i stawów. Masaże kamieniami gorącymi są w szczególności polecane tym, którzy prowadzą stresujący tryb życia. Dzięki leczniczym masażom gorącymi kamieniami unormujesz przemianę materii i poprawisz odporność organizmu.

Masaż gorącymi kamieniami polecamy także osobom  narażonym na stres, przemęczonym oraz po intensywnych treningach i mającym bóle mięśniowe.

Masaż ajurwedyjski ciepłymi olejami

Masaże w Konstancinie

Masaż ajurwedyjski ciepłymi olejami to silnie relaksujący masaż, do którego wykonania stosowane są rozgrzane olejki aromaterapeutyczne. Ajurwedyjski masaż olejkami aromatycznymi jest połączeniem tradycyjnego masażu relaksacyjnego z aromaterapią.

Masaż ajurwedyjski (ajurweda), najpierw wykonywany jest na sucho, co ma na celu przyzwyczajenie ciała do dotyku. Następnie do masażu wykorzystywany jest ciepły olejek na bazie naturalnych składników; masowane są kolejno nogi, plecy, kark, ramiona, głowa i ręce. Ajurwedyjski masaż olejami aromaterapeutycznymi wykonywany jest z użyciem mieszanki naturalnych olejków: olejek kokosowy, olejek z pestek winogron, olejek naam, olejek lawendowy, olejek z trawy cytrynowej i olejek z drzewa herbacianego.

Naturalne oleje wykorzystywane podczas ajurwedy pełnią kluczową rolę w masażu ajurwedyjskim. Nie tylko nawilżają, ale i odżywiają skórę i stanowią dla niej idealną pielęgnację. Aromaterapeutyczny masaż ajurwedyjski to masaż głęboko relaksujący, zmniejszający uciążliwe uczucie stresu i napięcia, którego tak łatwo doświadczyć podczas życia codziennego. Szczególnie polecany jest osobom żyjącym w ciągłym stresie.

Masaż tajski stemplami ziołowymi

Masaże w Konstancinie

Masaż tajski stemplami ziołowymi to idealna terapia łącząca w sobie leczenie ciepłem, aromaterapię oraz akupresurę. Tajski masaż stemplami ziołowymi wykonywany jest przy użyciu bawełnianych sakiewek, które są wypełnione mieszanką leczniczych ziół: trawy cytrynowej, imbirem, cynamonem, limonką, kamforą, zieloną herbatą i liśćmi tamaryndowca.

Kompresy przed użyciem są rozgrzewane, dzięki czemu, przy kontakcie z ciałem, uwalniają lecznicze olejki oraz aromaty. Masaż tajski stemplami ziołowymi obejmuje całe ciało, które uprzednio jest rozmasowywane przy użyciu ciepłego olejku. Masaż ten ma właściwości relaksacyjne i lecznicze.

Masaż tajski stemplami ziołowymi ma silne właściwości lecznicze oraz pro-zdrowotne. Ta unikalna, tradycyjna sztuka lecznictwa stosowana jest w Tajlandii od setek lat. Tajski masaż stemplami ziołowymi pozwoli Ci wyzbyć się dokuczającego uczucia tzw. blokady w mięśniach i stawach, a także rozładować napięte mięśnie i rozluźnić stawy oraz ścięgna.

Masaż tajski stóp (refleksologia)

Masaże w Konstancinie

Refleksologia stóp (masaż tajski stóp) to masaż częściowy ciała obejmujący stopy oraz dolną partię nóg. W naszych balijskich SPA tajski masaż stóp może być wykonywany również przy użyciu drewnianych patyczków przeznaczonych do refleksologii stóp.

Refleksologia stóp wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, zgodnie z którą na stopach znajdują się receptory połączone włóknami nerwowymi z narządami wewnętrznymi. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne w trakcie tajskiego masażu stóp wspomagane jest odtruwanie ciała i organizmu z toksyn. Zauważalne efekty refleksologii stóp to również poprawa snu oraz wyzbycie się uczucia zmęczenia i napięcia nóg. Odpowiednie uciskanie na poszczególne partie nóg oraz stóp oddziaływuje na cały organizm.

Refleksologia świetnie sprawdza się przy dolegliwościach tzw. ciężkich stóporaz skłonnościach do obrzęków.

Masaż tajski pleców, szyi i głowy

Masaże w Konstancinie

Masaż tajski pleców, szyi i głowy to tajski masaż górnych partii ciała. Masaż tajski górnych partii ciała rekomendowany jest osoba, które mają problemy z różnymi częściami kręgosłupa, a także którym towarzyszą bóle karku, szyi lub głowy.

Tajski masaż częściowy (masaż pleców, szyi i głowy) to połączenie technik stosowanych w masażu tajskim, wykonywany jest przy użyciu technik uciskowo – wyciągających. Tajski masaż górnych partii ciała redukuje bóle pleców, szyi i głowy, a także niweluje napięcie mięśniowe oraz przykurcze. Masaż tajski pleców, szyi i głowy może również pozytywnie wpływać na eliminację bólów głowy oraz pobudzenie krążenia krwi. Tajski masaż górnych partii ciała rozluźnia górne partie mięśniowe pozytywnie wpływając na samopoczucie. 

Tajski masaż górnych partii ciała redukuje bóle pleców, szyi i głowy, a także niweluje napięcie mięśniowe oraz przykurcze. Masaż tajski pleców, szyi i głowy może również pozytywnie wpływać na eliminację bólów głowy oraz pobudzenie krążenia krwi. Tajski masaż górnych partii ciała rozluźnia górne partie mięśniowe pozytywnie wpływając na samopoczucie. 

Masaż tajski szyi, głowy i pleców to doskonały relaks polecany osoba zapracowanym, prowadzącym siedzący tryb życia, spędzającym dużo czasu przy komputerze lub biurku.

Relaksacyjny indonezyjski masaż twarzy

Masaże w Konstancinie

Relaksacyjny indonezyjski masaż twarzy to masaż twarzy mający zbawienny wpływ na skórę twarzy. Regularnie stosowany relaksacyjny masaż twarzy poprawia stan skóry, spłyca zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych i ujędrnia skórę. 

Indonezyjski masaż twarzy obejmuje całą twarz oraz szyję i dekolt. Dzięki specjalnej sekwencji ruchów, skóra jest stymulowana do produkcji włókien kolagenu, dzięki czemu masaż ten ma działanie przeciwzmarszczkowe. Relaksacyjny masaż twarzy pobudza krążenie krwi i przepływ limfy, co powoduje, że twarz staje się wypoczęta, rozluźniona i odzyskuje zdrowy koloryt. Indonezyjski masaż twarzy ma również bardzo dobry wpływ na produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego w skórze, dzięki temu zyskuje ona znacznie młodszy wygląd.

Wykorzystywany podczas masażu silnie nawilżający krem, pozwala pozbyć się problemu suchej skóry, przywracając jej dodatkowo zdrowy kolor. Najpierw zostanie wykonany demakijaż, do którego wykorzystujemy kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego. Następnie masowana będzie szyja oraz dekolt. Do masażu wykorzystujemy silnie nawilżający krem z koenzymem Q10, który ma właściwości regenerujące i odżywcze. Zakończeniem masażu jest nałożenie silnie nawilżającego kremu.

Antycellulitowy masaż bańką chińską

Masaże w Konstancinie

Antycellulitowy masaż banką chińską to niekwestionowany hit w walce z tzw. pomarańczową skórką – zmorą wielu kobiet. Dzięki specjalnie dobranej technice masażu, efekty są widoczne niemal natychmiast.

Masaż bańką chińską to nieinwazyjna metoda walki z cellulitem oraz świetny sposób na wspomaganie odchudzania. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnych, silikonowych baniek, w których wytwarzane jest podciśnienie, które „zasysa” skórę do środa. Poprzez energiczne ruchy masażystki, tkanka tłuszczowa jest rozbijana, a skóra bardziej ukrwiona, co zmusza skórę do produkcji nowego kolagenu. Dodatkowo, przed właściwym zabiegiem, skóra jest rozmasowywana i nawilżana, dzięki czemu efekty masażu bańką chińską są jeszcze bardziej spektakularne.

Masaż antycellulitowy bańką chińską składa się z: 1) właściwego masażu bańką chińską (ok. 20 minut na jedną partię ciała), 2) masażu przy użyciu olejku kokosowego (ok. 10 minut).

Masaż bańką chińską obejmuje jedną partię ciała do wyboru: brzuch, uda przód, uda tył, pośladki, plecy, ramiona. 

Masaż gorącą czekoladą

Masaże w Konstancinie

Masaż gorącą czekolada jest masażem opartym na masażu balijskim. Masaż balijski jest z kolei jednym z najbardziej odprężających masaży orientalnych. Ciało i umysł wprawiane są dzięki masażowi balijskiemu w stan błogiego relaksu i ukojenia.

Masaż gorącą czekoladą wykonywany jest przy użyciu uprzednio podgrzanej czekolady o zawartości co najmniej 70% kakao. Masaż gorącą czekoladą to masaż głęboko relaksujący, zmniejszający uciążliwe uczucie stresu i napięcia, którego tak łatwo doświadczyć podczas życia codziennego. Masaż czekoladowy wykonywany na bazie masażu balijskiego,  wspomaga także regulację układu hormonalnego, wpływa na przemianę materii, a także – co bardzo istotne – pomaga w zwalczeniu napięcia mięśni i bólów kręgosłupa. Czekolada, oprócz uwielbianego przez wszystkich smaku i aromatu, jest bogata w potas, magnez i żelazo. Oprócz tego zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które działają odmładzająco na skórę. 

Dzięki zastosowaniu prawdziwej czekolady podczas masażu, skóra staje się dogłębnie nawilżona i odżywiona.

Jak przygotować się do masażu?

Masaże w Konstancinie

Dla wszystkich tych, którzy po raz pierwszy mają zamiar skorzystać z dobrodziejstw masaży balijskich i tajskich przygotowaliśmy zestaw podstawowych informacji, które pozwolą, by czerpać jak najwięcej przyjemności z masażu balijskiego i tajskiego. 

Poniżej znajdziecie nasze wskazówki.

 1. Prosimy o przybycie do SPA ok. 5-10 minut przed planowaną godziną wizyty. Pozwoli to na komfortowe przygotowanie się do masażu lub zabiegu, w tym na wypełnienie karty klienta.
 2. Istnieje możliwość wzięcia prysznica przed lub po zabiegu – prosimy o zgłoszenie chęci skorzystania z prysznica recepcji, co pozwoli na komfortowe przeprowadzenie wizyty kolejnego gościa. W przypadku masażu twarzy prosimy również o wykonanie demakijażu.
 3. Prosimy o przekazanie informacji recepcji przed masażem lub zabiegiem, jeśli nie chcesz, by dana partia ciała była masowana. 
 4. W trosce o włosy rekomendujemy, aby włosy spiąć na czas zabiegu. Pozwoli zmniejszyć to ryzyko ich naoliwienia.
 5. Podczas masażu oraz zabiegów nie należy mieć na sobie biżuterii.
 6. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, przed wykonaniem masażu lub zabiegu zostanie Ci przekazana do uzupełnienia tzw. karta klienta, na której zaznaczysz preferencje co do zabiegu oraz która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
 7. Nie wykonujemy masażu u osób w stanie nietrzeźwym.
 8. Jeśli w trakcie trwania masażu lub zabiegu poczujesz dyskomfort, prosimy niezwłocznie poinformować o tym masażystkę. Jeśli siła ucisku podczas masażu lub zabiegu będzie nieodpowiednia, prosimy to  wyraźnie zakomunikować.

Tao Tao Spa Kraków – Balijskie SPA w Krakowie